جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

اخبار

نخستین مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی کشور در بندر خارگ افتتاح شد

نخستین مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی کشور در بندر خارگ افتتاح شد
با حضور حجت الاسلام کمالی نماینده ولی فقیه و امام جمعه خارگ و محمود رضایی بخشدار خارگ و مدیرکل و معاونین بنادر و دریانوردی استان بوشهر و برخی مسئولین، نخستین مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی کشور در بندر خارگ افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بندر ودریانوردی خارگ، محمد مهدی بنچاری صبح دیروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی کشور در بندر خارگ با بیان اینکه سواحل استان بوشهر 937 کیلومتر مرز دریایی دارد و در طول این سواحل 11 بندر تجاری وجود دارد، اظهار داشت: در این استان ظرفیت‌های مهم در زمینه خدمات بندری، دریایی و امداد و نجات دریایی وجود دارد که جایگاه این استان را در کشور متمایز کرده است.

وی با بیان اینکه پهنه آبهای خلیج فارس در ارائه خدمات امداد دریایی تحت پوشش پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر است گفت: اکنون در استان بوشهر 5 پایگاه امداد و نجات دریایی در بنادر مختلف راه‌اندازی شده که نقش مهمی در ارائه خدمات به آسیب دیدگان دریایی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر در 5 بندر مستقر است، افزود: ناجی 9 در بندر خارگ، ناجی2 در بندر صیادی عامری، ناجی 8  دربندر دیر، ناجی 18 در بندر عسلویه و شناور امداد رسانی سار3 در بندر بوشهر مستقر است.

بنچاری با بیان اینکه پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته به همراه نیروی انسانی متخصص است گفت: در 4 ماه نخست امسال امدادگران دریایی در استان بوشهر در 10 سانحه دریایی برای رسیدگی به حادثه دیدگان در آبهای خلیج فارس شرکت کردند که در این عملیات‌ها 50 نفر سانحه دیده دریایی نجات یافتند.

وی با اشاره به استقرار مرکز اصلی جستجو و نجات دریایی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطر نشان کرد: شناورهای حادثه دیده با هرگونه دستگاه‌های ارتباط تلفنی می‌تواند با مرکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر از طریق تلفن اطلاع‌رسانی 1550 تماس حاصل کنند تا خدمات لازم از این مرکز دریافت کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی نخستین مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی کشور در بندر خارگ  افزود: این مرکز دارای ساختمانی با زیربنای یک‌هزار و 100 متر مربع و 10 سوئیت است که با حضور امام جمعه، بخشدار و مسئولان جزیره خارگ افتتاح شد.

وی با اشاره به نقش مهم مرکز یاد شده در ارائه خدمات به حادثه دیدگان افزود: پس از انتقال حادثه دیدگان دریایی به مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی خارگ، خدمات لازم در زمینه‌های مختلف به صورت رایگان ارائه و به مکان‌های مورد نظر منتقل می‌شوند.

بنچاری افزود: در این مرکز امکانات لازم اسکان، تغذیه و حمل و نقل ایجاد شده که سانحه دیدگان دریایی پس از انتقال به مرکز اسکان نجات یافتگان سوانح دریایی از خدمات لازم بهره‌مند می‌شوند
2kharg 7 
2kharg 6 
2kharg 5 
2kharg 4 
2kharg 3 
2kharg 2 

2kharg 8


۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۳۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۵۹