جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

اخبار

تخلیه و بارگیری کالا در خارگ ۶۰ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالا در خارگ ۶۰ درصد افزایش یافت
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در چهار ماه نخست امسال ۳۵.۸ میلیون تن کالا در بندر خارگ تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره بندر ودریانوردی خارگ، محمد مهدی بنچاری با بیان اینکه بندر خارگ از بنادر مهم و استراتژیک کشور است، اظهار داشت: بندر خارگ از مهم‌ترین بنادر کشور در حوزه صادرات است به‌گونه‌ای که بیشترین نفت خام صادراتی کشور از این بندر مهم و استراتژیک بارگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در چهار ماه نخست امسال میزان صادرات از بندر خارگ 60 درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: در چهار ماه نخست امسال 35 میلیون و 838 هزار تن محصولات مختلف از بندر خارگ بارگیری و صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 درصد رشد دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تردد کشتی‌های بزرگ نفتی و سوپر تانکرها به خارگ افزود: برای نخستین بار پس از برجام نفتکش‌ها با پرچم کشورهای مختلف وارد بندر خارگ شدند و پس از بارگیری به مقاصد مورد نظر حرکت کردند.

بنچاری افزود: نفتکش‌هایی از کشورهای فرانسه، اسپانیا، یونان، لهستان، هلند، ایتالیا و کره جنوبی در بندر خارگ پهلو گرفتند.

وی با بیان اینکه اسکله‌های جزیره خارگ دارای ظرفیت بالایی برای پهلوگیری و بارگیری هستند، تصریح کرد: اسکله «تی» یا شرقی قادر است همزمان 8 کشتی برای بارگیری پهلودهی کند و در اسکله «آذرپاد» یا غربی خارگ 4 کشتی همزمان برای بارگیری نفت خام پهلو می‌گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در چهار ماه نخست امسال 925 کشتی با ظرفیت بالای یک‌هزار تن و زیر یک‌هزار تن برای صادرات پهلو گرفتند.

بنچاری با بیان اینکه 295 کشتی با ظرفیت بالای یک‌هزار تن در خارگ پهلو گرفت گفت: از این تعداد کشتی 240 فروند سوپرتانکر نفتکش بود که برای نخستین بار پس از برجام در خارگ تردد می‌کردند

۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۵۱
تعداد بازدید : ۴۶۱